x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo hiszpański słówka
 
step
krok
ineffable
niewysłowiony
donner
dawać
acariciar
głaskać, pieścić
der Pilger, Pilger
pielgrzym
la sciarpa
szalik
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    5 / 5
Liczba głosów:    3
 

Zakupy w Hiszpanii - Język hiszpański - Kulturalnie

W Hiszpanii sklepy otwarte są od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.30 do 13.30 oraz od 16.30 do 20.00 (niektóre do 22.00). Pracują również w niektóre niedziele (szczególnie supermarkety). W sezonie w popularnych miejscowościach turystycznych sklepy są czynne nawet po 22.00.

Oto kilka sugestii dotyczących udanych zakupów w Hiszpanii:
WYROBY SZKLANE - Majorka jest centrum hutnictwa szkła.Charakterystyczne zielone, niebieskie miseczki, kielichy i dzbanki są sprzedawane w wielu sklepach.

CERAMIKA - Każdy region ma własne kolory i układy wzorów.Ręcznie malowane azulejos (płytki mające mauretańskie pochodzenie)są znane i kolekcjonowane.
HAFT I KORONKI- Pięknie haftowany len i tradycyjne wyroby z koronki są sprzedawane w całej Hiszpanii. Należy uważać na romskich sprzedawców ulicznych - ich wyroby są niższej jakości, ponieważ produkowane są wszędzie, tylko nie w Hiszpanii.
ANTYKI - W każdym mieście w Hiszpanii w niedzielne poranki jest pchli targ rasto pod gołym niebem, gdzie robienie zakupów to prawdziwa gratka.


Tagi: , , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
MATERIAŁ DODAŁ:
KAJOL avatar
 
Zobacz innych Użytkowników


do góry

Copyright 2018 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl