x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo hiszpański słówka
 
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    5 / 5
Liczba głosów:    3
 

Zakupy w Hiszpanii - Język hiszpański - Kulturalnie

W Hiszpanii sklepy otwarte są od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.30 do 13.30 oraz od 16.30 do 20.00 (niektóre do 22.00). Pracują również w niektóre niedziele (szczególnie supermarkety). W sezonie w popularnych miejscowościach turystycznych sklepy są czynne nawet po 22.00.

Oto kilka sugestii dotyczących udanych zakupów w Hiszpanii:
WYROBY SZKLANE - Majorka jest centrum hutnictwa szkła.Charakterystyczne zielone, niebieskie miseczki, kielichy i dzbanki są sprzedawane w wielu sklepach.

CERAMIKA - Każdy region ma własne kolory i układy wzorów.Ręcznie malowane azulejos (płytki mające mauretańskie pochodzenie)są znane i kolekcjonowane.
HAFT I KORONKI- Pięknie haftowany len i tradycyjne wyroby z koronki są sprzedawane w całej Hiszpanii. Należy uważać na romskich sprzedawców ulicznych - ich wyroby są niższej jakości, ponieważ produkowane są wszędzie, tylko nie w Hiszpanii.
ANTYKI - W każdym mieście w Hiszpanii w niedzielne poranki jest pchli targ rasto pod gołym niebem, gdzie robienie zakupów to prawdziwa gratka.


Tagi: , , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
MATERIAŁ DODAŁ:
KAJOL avatar
 
Zobacz innych Użytkowników


do góry

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl