x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo hiszpański słówka
 
step
krok
ineffable
niewysłowiony
donner
dawać
acariciar
głaskać, pieścić
der Pilger, Pilger
pielgrzym
la sciarpa
szalik
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    5 / 5
Liczba głosów:    3
 

Tenerife - Język hiszpański - Kulturalnie

Teneryfa jest jedną z największych wysp hiszpańskich. W jej obszarze znajdują się dwa największe miasta- Santa Cruz de Tenerife i San Christobal da La Laguna.
Ze względu na klimat i naturalne środowisko Teneryfe oferuje piękne krajobrazy.
Wyspa ta, to przepiękne olbrzymie palmy, sucha i kamienista ziemia, szlaki górskie, zoo w którym zobaczyć można pingwiny i papugi, które jeżdzą rowerkiem a nade wszystko piękna pogoda i słońce przez cały rok.
Tenerife jest częścią Makaronezji jednego z najważniejszych regionów naturalnych. Wyspa ta słynie z uprawiania ziemniaków i plantacji bananów.
Park Narodowy Taide przewyższa inne parki narodowe i jest najczęściej odwiedzanym parkiem w Hiszpanii... Znajduje się tutaj także planetarium i przepiękny gwiazdozbiór.
Wyspa zaprasza na przygody i prawie wszystkie rodzaje sportów: wycieczki piesze, żeglarstwo, surfing, jazda konna, paralotnie… możliwości są przeogromne.
Tenerife oferuje wiele popularnych imprez sportowych i kulturalnych:koncerty, wystawy, spektakle, zawody sportowe jak mecze piłki nożnej.
Na turystów oczekują przed wszystkim piękne i niezwykłe wulkaniczne plaże z czarnym piaskiem.
Karnawał w którym ja sama brałam udział jest obchodzony w Santa Cruz na przełomie lutego i marca ,jest to ogromna parada przebranych w przeróżne kostiumy i bawiących się na ulicach ludzi.
Jako ciekawostkę podam, że do tutejszych autokarów wchodzi się tylko przodem a tyłem tylko wychodzi. Nie wolno wsiadać do autobusu innymi drzwiami jak tylko od strony kierowcy. Nie tak jak w Polsce.


Tagi: , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
REKLAMA
Hiszpański w 15 minut każdego dnia dla początkujących   Hiszpański w 15 minut każdego dnia dla początkujących

Gotowy plan nauki: 50 dni po 15 minut!do góry

Copyright 2018 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl