x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo hiszpański słówka
 
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    5 / 5
Liczba głosów:    3
 

Tenerife - Język hiszpański - Kulturalnie

Teneryfa jest jedną z największych wysp hiszpańskich. W jej obszarze znajdują się dwa największe miasta- Santa Cruz de Tenerife i San Christobal da La Laguna.
Ze względu na klimat i naturalne środowisko Teneryfe oferuje piękne krajobrazy.
Wyspa ta, to przepiękne olbrzymie palmy, sucha i kamienista ziemia, szlaki górskie, zoo w którym zobaczyć można pingwiny i papugi, które jeżdzą rowerkiem a nade wszystko piękna pogoda i słońce przez cały rok.
Tenerife jest częścią Makaronezji jednego z najważniejszych regionów naturalnych. Wyspa ta słynie z uprawiania ziemniaków i plantacji bananów.
Park Narodowy Taide przewyższa inne parki narodowe i jest najczęściej odwiedzanym parkiem w Hiszpanii... Znajduje się tutaj także planetarium i przepiękny gwiazdozbiór.
Wyspa zaprasza na przygody i prawie wszystkie rodzaje sportów: wycieczki piesze, żeglarstwo, surfing, jazda konna, paralotnie… możliwości są przeogromne.
Tenerife oferuje wiele popularnych imprez sportowych i kulturalnych:koncerty, wystawy, spektakle, zawody sportowe jak mecze piłki nożnej.
Na turystów oczekują przed wszystkim piękne i niezwykłe wulkaniczne plaże z czarnym piaskiem.
Karnawał w którym ja sama brałam udział jest obchodzony w Santa Cruz na przełomie lutego i marca ,jest to ogromna parada przebranych w przeróżne kostiumy i bawiących się na ulicach ludzi.
Jako ciekawostkę podam, że do tutejszych autokarów wchodzi się tylko przodem a tyłem tylko wychodzi. Nie wolno wsiadać do autobusu innymi drzwiami jak tylko od strony kierowcy. Nie tak jak w Polsce.


Tagi: , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
REKLAMA
Profesor Pedro Intensywny kurs (4 x CD ROM + książka GRATIS)   Profesor Pedro Intensywny kurs (4 x CD ROM + książka GRATIS)

Multimedialny kompleksowy kurs języka hiszpańskiego - od postaw do poziomu średnio zaawansowanego (A1-B2)do góry

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl