x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo hiszpański słówka
 
step
krok
ineffable
niewysłowiony
donner
dawać
acariciar
głaskać, pieścić
der Pilger, Pilger
pielgrzym
la sciarpa
szalik
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    5 / 5
Liczba głosów:    3
 

Kultura i tradycje kanaryjskie - Język hiszpański - Kulturalnie

Jako mieszkanka jednej z Wysp Kanaryjskich pragnę w kilku zdaniach opisać jej kulturę i tradycję aby zachęcić każdego i kążdą z Was do blizszego ich poznania. Naprawdę warto.

Jest siedem Wysp kanaryjskich; Teneryfa, Fuerteventura, Lanzarote, Gran Canaria, Gomera, Hierro i La Palma są one często określanem mianem "Wysp Szczęśliwych".
Wszystkie wyspy różnią się dość znacznie między sobą, nie tylko kształtem, wyglądem, roślinnością, ale przed wszystkim zwyczajami miejscowej ludności. Wprawdzie obowiązującym językiem tutaj jest język hiszpański, to miejscowa ludność po sposobie wymowy, akcencie jest w stanie określić z jakiej wyspy pochodzi rozmówca.
Mieszkańcy Wysp Kanaryjskich swoją tradycją i kulturą nie różnią się wiele od Hiszpanów z kontynentu, jest ona jednak często wzbogacona kulturą Guanczów, którzy byli pierwotnymi mieszkańcami tej części świata. Od nich właśnie ludność archipelagu odziedziczyła pewne nazwy krain czy obiektów na wyspach, także, albo raczej przede wszystkim język gwizdów, który jest używany do dzisiaj tylko na La Palmie. Pozatym kultura nie różni się zbytnio od hiszpańskiej – przede wszystkim mieszkańcy Wysp Kanaryjskich kochają zabawę. Festiwalowym centrum jest La Palma de Gran Canaria, gdzie rocznie organizuje się kilka dużych imprez festiwalowych rocznie. Imprezy są bardzo różnorodne, organizowane są festiwale filmowe, teatralne czy operowe. Oprócz tego w każdym większym mieście kilka razy w roku mają miejsce fiesty, obchodzone najczęściej ku czci świętych. Tak naprawdę chodzi jednak głównie o dobrą zabawę. Niektóre z tych uroczystości dorównują nawet karnawałom w Rio de Janeiro.
Mam parę ciekawych zdjęć i chętnie bym je tutaj dla Was opublikowała, ale nie ma tu takiej opcji a więc zapraszam na Wyspy Kanaryjskie, aby osobiście wziąć udział w jej kulturze i tradycji.


Tagi: , , , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
REKLAMA
Hiszpański w 15 minut każdego dnia dla początkujących   Hiszpański w 15 minut każdego dnia dla początkujących

Gotowy plan nauki: 50 dni po 15 minut!do góry

Copyright 2018 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl