x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo hiszpański słówka
 
painting
obraz (malowany)
concise
zwięzły
l' autruche
struś
el aeropuerto
port lotniczy, lotnisko
die Abgase, Abgase
spaliny
odiare qualcuno
nienawidzić kogoś
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    5 / 5
Liczba głosów:    4
 

Gran Canaria - Język hiszpański - Kulturalnie

Gran Canaria należy do jednej z hiszpańskich wysp i jest trzecią co do wielkości wyspą. Jest umiejscowiona między Teneryfą a Fuerteventurą. Wyspa ta jest nazywana przez jej mieszkańców "szczęsliwą" lub "zieloną"

Plaże rozciągają się tu kilometrami a jej piasek jest koloru czarnego. Wymarzonym miejscem dla fotografów jest park safari, który jest pełen gatunków roślin i zwierząt. Stałym elementem tej wyspy są gaje oliwne, plantacje bananów, ziemniaków i drzewek cytrusowych. Dodam,że banany i ziemniaki smakują tu zupełnie inaczej niż w Polsce,są dużo słodsze i spożywa się je z wielką przyjemnością. Ciekawostką tutaj jest Roque Nublo, pojedyńcza skała wspinaczkowa, której wysokość osiąga ponad 60 metrów. Jest to obowiązkowe miejsce dla tych, którzy chcą zaznać nieco adrenaliny. Zachęcam wszystkich do zobaczenia Jaskini Galdar, która jest pamiątką po pierwszych mieszkańcach wyspy. Znajdują się tam bardzo ciekawe rysunki wykonane przez tubylców, aż tysiace lat temu.Wyspa mimo niewielkich rozmiarów charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem klimatycznym. Podczas gdy na północy może padać deszcz, na południu z reguły utrzymuje się piękna słoneczna pogoda. Uważam osobiście,że Gran Canaria jest drugą wyspą, którą trzeba koniecznie zobaczyć.


Tagi: , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
REKLAMA
Hiszpański Niezbędne zwroty i wyrażenia. Trzecia edycja   Hiszpański Niezbędne zwroty i wyrażenia. Trzecia edycja

Słuchaj nagrań i ucz się języka w każdej wolnej chwili i dowolnym miejscu!do góry

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl